Vyhrajte knihu První pomoc dětem „od mámy pro mámy“

5. 2. 2019

Je lepší být připraven, než překvapen – tak zní podtitul knížky diplomované zdravotní sestry pro intenzivní anesteziologickou a resuscitační péči, Lenky Havrdové, která je určena „od mámy, pro mámy.“

Autorka vychází z vlastní zdravotnické praxe, během které pracovala několik let na JIP a následně na úrazové ambulanci a operačním sále dětské chirurgie. Během ní nabyla řadu zkušeností s vážnými stavy a úrazy dětí od kolébky po dospělost. Po odchodu z nemocnice se rozhodla vyučovat první pomoc a své znalosti shrnula i do knížky s názvem První pomoc dětem, kterou vydala koncem loňského roku. „Věřím, že díky této knížce rodiče pochopí, že laická pomoc není nic těžkého, když vědí, jak na to,“ uvádí autorka v poděkování.

První pomoc – jak na ni?

Čtenáři se v knížce dozvědí nejen, jak má vypadat správná první pomoc při různých druzích poranění – od odřenin po úraz elektrickým proudem, ale i v případě akutních stavů jako jsou laryngitida nebo febrilní křeče. V knížce se pak dozví i například to, jak by měla být vybavena domácí či cestovní lékárnička a najdou v ní mimo jiné i návod, jak si přivolat pomoc nebo jak pomoci záchranářům lokalizovat místo, kde se zraněný nachází a jaké informace jim sdělit.

Publikace obsahuje i řadu ilustračních obrázků a praktických návodů, podle nichž bude schopen poskytnout první pomoc svému dítěti každý rodič. Knížka, kterou autorka vydala vlastním nákladem, je k dostání na webových stránkách autorky www.prvnipomocdetem.cz.

Při resuscitaci dítěte nad 1 rok věku je poměr stlačování hrudníku a umělých vdechů: *

Soutěžíme o 1 knihu. Vyhrává jeden náhodně vylosovaný soutěžící, který správně odpoví na soutěžní otázku do 5. 3. 2019.

Výherci budou informováni prostřednictvím e-mailu. Pro další informace nás kontaktujte na souteze@prosestru.cz.

Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se