Vzdělávací program určený pro sestry pečující o pacienty s roztroušenou sklerózou

5. 8. 2022

Tento poutavý celosvětový program je vytvořen pro sestry, které se starají o pacienty ve všech stadiích jejich cesty s roztroušenou sklerózou. RS sestry jsou klíčové pro řízení léčby, obecné spokojenosti a životní úrovně pacientů. Často jsou v první linii podpory a pomoci pacientům s RS. Vzdělávací program je rozdělen do 5 modulů, které jsou zaměřené na nejrůznější témata, týkající se roztroušené sklerózy a její problematiky.


MODUL 1:

Zaběhnutá fráze „čas je mozek“ celkem jasně vyjadřuje důležitost včasného záchytu a léčby neurologických obtíží. Centrální nervový systém se nehojí jako odřené koleno. Nervové buňky, které ztratíme, jen tak zpátky nezískáme. Prevence je zde tedy zásadní. První modul edukačního programu MS Elevate se proto zaměřuje na rozpoznání známek aktivity a progrese onemocnění, na jeho pravidelné monitorování, ale i důležitost diskuse s pacientem o této problematice.

Projděte si jednotlivé oddíly ZDE


MODUL 2:

Druhý modul edukačního programu MS Elevate se zaměřuje na metody brzkého odhalení progrese roztroušené sklerózy. Dozvíte se v něm, které metody pro sledování RS využíváme i které bychom využívat mohli a měli. Jen s pomocí pravidelného sledování totiž můžeme odhalit pacienty s počínající progresí nemoci nebo s vyšším rizikem těžšího průběhu RS. Tato informace nám poté umožní podniknout patřičné kroky, abychom zabránili poškození centrálního nervového systému nebo jej omezili. Nehasme požár − zastavme vzplanutí nemoci hned z úvodu!

Projděte si jednotlivé oddíly ZDE


MODUL 3:

Připravujeme pro vás nový studijní materiál. 


MODUL 4:

Připravujeme pro vás nový studijní materiál. 


MODUL 5:

Připravujeme pro vás nový studijní materiál. Vzdělávací program určený pro sestry vytvořila společnost Novartis. 

CZ2208082877/08/2022Štítky
Dětská neurologie Neurologie Psychiatrie Všeobecná sestra Psychiatrická sestra Neurologická sestra
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se