Pozvánka na 14. ročník odborné konference „Efektivní nemocnice 2019 – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí“

16. 10. 2019

Ve dnech 3. a 4. prosince 2019 se bude v Praze konat již 14. ročník odborné konference „Efektivní nemocnice 2019 – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí“. Tato pozitivně laděná odborná akce je určena zřizovatelům, ředitelům a řídicím pracovníkům zdravotních pojišťoven a nemocnic, představitelům akademické sféry a vedení pacientských organizací v České a Slovenské republice. Konferencí bude již tradičně provázet televizní moderátor Daniel Takáč.

Organizátorem odborné konference je organizace HealthCare Institute, o. p. s., která se již více než 14 let zabývá oblastí zdravotnictví. Každoročně realizuje celostátní průzkumy bezpečnosti a spokojenosti ambulantních pacientů, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců ve 155 nemocnicích s akutními lůžky v České republice a krátce před Vánoci organizuje tradiční odbornou konferenci „Efektivní nemocnice – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí“, kde jsou oceněny nejlépe hodnocené nemocnice na základě finančního zdraví, hlasování ambulantních pacientů, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců nemocnic. Nově jsou zařazeny také kategorie věnované tomu, jak informačně kvalitní a uživatelsky přívětivé jsou internetové stránky jednotlivých nemocnic a zdravotních pojišťoven.

Záštitu nad letošní odbornou konferencí přijali prezident České republiky Miloš Zeman, předseda vlády Andrej Babiš, předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček, ministři zdravotnictví ČR i SR Adam Vojtěch a Andrea Kalavská a rektor Univerzity Karlovy v Praze Tomáš Zima.

Mezi hlavními diskutovanými tématy pro letošní rok budou dlouhodobé financování zdravotní péče s výhledem na 10 let (provoz, investice a moderní péče), personální otázky zdravotnictví (rozdělení kompetencí a lepší organizace zdravotní péče), zdravotní zisk – výhody spolupráce zdravotních pojišťoven a poskytovatelů zdravotní péče směrem k pacientům, indikátory kvality zdravotní péče a možnosti jejich kontroly, elektronizace zdravotnictví a její hranice, legislativa (zákon o elektronizaci zdravotnictví a veřejné zdravotní pojištění), zlepšování zdravotní péče a spolupráce mezi nemocnicemi, ambulantními lékaři a pacientskými organizacemi.

V rámci hlavních diskusních bloků vystoupí předseda vlády Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR Zdeněk Kabátek, rektor UK v Praze Tomáš Zima, ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík, prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, předsedkyně Společnosti medicínského práva ČLS JEP Lenka Teska Arnoštová a další.

Stejně jako v loňském roce se v programu odborné konference objeví diskusní blok zaměřený na spolupráci ministerstva zdravotnictví, pacientských organizací, nemocnic a ambulancí – „Summit nemocnic, ambulancí a pacientských organizací“, který se uskuteční ve středu 3. prosince v dopoledních hodinách.

Součástí odborné konference bude již tradičně vyhlášení nejlépe hodnocených nemocnic v rámci 14. ročníku celostátního průzkumu „Nejlepší nemocnice ČR“ a nejlépe hodnocených zdravotních pojišťoven v rámci 5. ročníku celostátního průzkumu „Zdravotní pojišťovna roku“.

Budeme se těšit na setkání s Vámi při této příležitosti. Další detailní informace o odborné konferenci a také aktuální podobu programu naleznete na webových stránkách: www.hc-institute.org


Foto: HealthCare Institute, o. p. s.Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se