Roztroušená skleróza

Metod usnadňujících kvantifikaci obtíží a hodnocení vývoje RS je celá řada. Zásadní je však spolupráce pacienta, lékaře i sestry. Zvyšuje pravděpodobnost včasného odhalení pacientů, kteří bližší testování a případnou úpravu léčby potřebují. Tíha péče neleží jen na zdravotnickém personálu. Už při stanovení diagnózy je třeba nasměrovat pacienty tak, aby byli schopni posouzení svého stavu a věděli, kde mohou v případě potřeby získat doporučení k dalšímu vyšetření.

Tento poutavý celosvětový program je vytvořen pro sestry, které se starají o pacienty ve všech stádiích jejich cesty s roztroušenou sklerózou. RS sestry jsou klíčové pro řízení léčby, obecné spokojenosti a životní úrovně pacientů. Často jsou v první linii podpory a pomoci pro pacienty s RS.  Vzdělávací program je rozdělen do 5-ti modulů, které jsou zaměřené na nejrůznější témata, která se týkají roztroušené sklerózy a její problematiky.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Modul 1: Monitorování vývoje onemocnění

Modul se zaměřuje na roztroušenou sklerózu jako na chronické autoimunitní onemocnění, u něhož si stále nejsme zcela jisti, co je důvodem jeho vzniku. Rozlišujeme u něj několik různých forem − jakých a co je charakteristické pro jejich průběh, Vám v naší videopřednášce přiblíží MUDr. Ivana Obhlídalová z MS centra Nemocnice Teplice.

Projděte si jednotlivé oddíly:

Modul 2: Posouzení stavu pacientů s RS

Tento modul edukačního programu MS Elevate se zaměřuje na metody brzkého odhalení progrese roztroušené sklerózy. Dozvíte se v něm, které metody pro sledování RS využíváme i které bychom využívat mohli a měli. Jen s pomocí pravidelného sledování totiž můžeme odhalit pacienty s počínající progresí nemoci nebo s vyšším rizikem těžšího průběhu RS. 

Projděte si jednotlivé oddíly:

Modul 3: Péče o duševní zdraví pacientů s RS

Obsah tohoto modulu pro Vás připravujeme.

Modul 4: Kvalitní život s RS

Obsah tohoto modulu pro Vás připravujeme.

Modul 5: Komunikační dovednosti; zapojení pacientů s RS do léčby

Obsah tohoto modulu pro Vás připravujeme.

Obsah tohoto modulu pro Vás připravujeme.

Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se