Repose – revoluční antidekubitární systém

25. 9. 2016

Repose představuje statický systém vzduchových komor, který je využitelný k prevenci vzniku dekubitů, léčbě dekubitů stadia 1–4 a zmírnění bolesti. Použitý materiál je značně roztažitelný, elastický, prodyšný a nepromokavý. Dostupné jsou matrace, sedací polštářek, patní klín a chrániče pat.

Výrobky Repose jsou baleny ve speciálním ochranném obalu, který slouží současně jako pumpa k rychlému nahuštění optimálním tlakem pro nemocné od 1 do 140 kg. Samotný systém se skládá ze vzájemně spojených vzduchem naplněných polyuretanových membrán, které společně zajišťují unikátní střídavý tlak a komfortní vlastnosti. Hlavním uplatněním systému Repose je prevence vzniku proleženin, již vzniklé dekubity však pomáhá úspěšně léčit a pacientovi rovněž ulevuje od bolesti.

Materiál, ze kterého je systém Repose vyroben, přináší následující výhody:

  • Je vysoce poddajný a extrémně roztažitelný (až na šestinásobek výchozí pozice), aniž by došlo k jeho natržení.
  • Je voděodolný.
  • Je prodyšný a pomáhá předcházet pocení.
  • Je rezistentní proti plísním a mikrobům.
  • Propouští rentgenové paprsky.
  • Nevyvolává alergické reakce.

Příprava výrobků Repose před vlastním použitím je velmi snadná, nenáročná na personál a čas. S použitím obalu, který slouží také jako hustilka, je do systému během několika vteřin napumpován vzduch. Díky přítomnosti ventilu je zajištěno, že je výrobek naplněn správným tlakem a nemůže být přehuštěn. Protože je použitý materiál prodyšný, je nutné jednou týdně zkontrolovat optimální tlak, případně výrobek opětovně nahustit. Vypuštění vzduchu z matrace je možné pomocí uvolnění ventilu během několika sekund, což je výhodné zejména při potřebě kardiopulmonální resuscitace.

(veri)

Zdroj: http://www.acare.cz/cs/medical/wound-caresmazane/antidekubitni-matrace/Štítky
Všeobecná sestra
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se