Hojení rozsáhlého dekubitu v sakrální oblasti s využitím přípravků Microdacyn a Revamil – kazuistika

9. 6. 2016

Terapie dekubitů většího rozsahu bývá velmi problematická. Podle kazuistiky popisující léčbu pacientky na LDN Chrudimské nemocnice může kombinace přípravků Microdacyn a Revamil účinně podpořit rychlé zhojení podobných ran.

Pacientka Z. N., narozená roku 1930, byla 17. 9. 2014 po osteosyntéze distálního femuru přijata na LDN Chrudimské nemocnice s dekubitem o velikosti 17 × 10 cm v sakrální oblasti. Rána silně zapáchala, byla prosáklá a kryta žlutým povlakem, okolí bylo zarudlé a byla přítomna mírná exsudace z porušených ploch. Po počáteční léčbě dle postupu odesílajícího oddělení (Atrauman Ag krytí + sterilní mul s Prontosanem) nedošlo během dvou dnů ke zlepšení stavu. Bylo proto rozhodnuto o změně ošetřování rány a byly použity obklady s Microdacynem v kombinaci s Revamilem, převazy probíhaly obden.

26. září došlo k rozdělení dekubitu epiteliálním můstkem na dvě části o velikostech 9 × 5 cm a 6 × 5 cm. Za několik dnů, 2. října, byl nález následující: čistá granulační tkáň, rána o velikosti 5 × 5 cm a 9 × 5 cm. Pacientka byla pro infekci močových cest přeléčena antibiotiky. 13. října byla menší část rány zhojena, druhá část obsahovala čisté granulace a byla velká 8 × 4 cm. Ke zhojení celého dekubitu došlo 18. listopadu stejného roku.

Microdacyn Wound Care® představuje vysoce účinné řešení péče o akutní i chronické rány a popáleniny 1. a 2. stupně. Ránu účinně čistí a dekontaminuje a zmírňuje probíhající zánět. Tím, že přispívá ke vzniku vlhkého prostředí v ráně, podporuje rychlejší proces hojení. Přípravek je nedráždivý, nesenzibilizující, netoxický a necytotoxický. Microdacyn Wound Care® je možné použít ve všech stadiích hojení rány, a to samostatně, nebo jako součást komplexní léčby.

(veri)

Zdroj: kazuistika z LDN Chrudimské nemocnice (prim. Tomáš Vondráček)Štítky
Všeobecná sestra
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se